Blog

Beşiktaş TOEFL Kursu

3

Beşiktaş TOEFL Kursu

Beşiktaş TOEFL kursu araştırması insanlar tarafından çok fazla yapılmaktadır. Günümüzde yurt dışında okumaya olan ilgi çok fazla artmaktadır. Tabii ki yurt dışında okumak büyük bir tecrübe kazandırmakta ve akademik olarak ilerlemeyi de kolaylaştırmaktadır. Bu noktada yurt dışında okumak istediğinizde mutlaka girmeniz gereken sınavların başında TOEFL sınavı gelmektedir. Bu sınav İngilizce olarak yapılan en zor sınavlardan birisidir. Bu noktada bu sınavdan başarılı olmak için ciddi bir çaba göstermek gerekmektedir. İngilizce kursları bu noktada en büyük destekçiniz olmaktadır. TOEFL sınavında başarılı olmanız için gereken eğitimler kurslarda sizlere sunulmaktadır.

Joker English kursumuz da bu noktada TOEFL için özel sınıflar açan ve sizlere gerekli olan eğitimleri veren kurslardan birisidir. Kursumuz bu alandaki en köklü kursların başında gelmektedir. Sizlere her zaman en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Sizlerin sınava ilk girişinizde başarılı olmasını sağlamak için çabalamaktadır.

 

TOEFL Nedir?

TOEFL sınavı ilk olarak Amerika’da uygulanmaya başlamış olan bir sınavdır. İlerleyen yıllarda bu sınav pek çok ülkede geçerli hale gelmiştir. Günümüzde 100’den fazla ülkede bu sınav geçerlidir. Bu noktada yurt dışında okumak istediğinizde üniversitelerin sizlerden ilk isteyeceği belge TOEFL sınavının sonuç belgesi olacaktır. Üniversiteler iyi derecede dil bildiğinizi doğrulamak için bu sınavın sonucundan faydalanmaktadır. Beşiktaş TOEFL kursu araştırmasının bu kadar çok yapılmasının sebebi de budur. İnsanlar yurt dışında okumak istediklerinde mutlaka bu sınavdan yüksek bir puan almalıdır.

TOEFL sınavı temelde iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birisi TOEFL PBT olarak adlandırılmaktadır. Bu sınav TOEFL’ın fiziki olarak yapılan halidir. Bu sınavda kağıt ve kalem kullanılarak sınav yapılmaktadır. Bu sınavda her bilginiz test edilmektedir. Bu sınavda;

 • İlk olarak tabii ki okuma ve okuduğunuzu anlama beceriniz test edilmektedir. Bu kısımda sizlere 4 veya 5 adet makale verilmektedir. Bunlar ile ilgili sizlere 42 tane soru sorulmaktadır. Bu kısmı yapmak için de 60 dakika süre verilmektedir.
 • İkinci kısım dinleme kısmıdır. Burada sizlere bir metin dinletilmektedir. Sonrasında bu metin ile ilgili olarak 34 tane soru sorulmaktadır. Bu kısım için de verilen süre 60 dakika yani bir saattir.
 • Bu sınavda son olarak yazma kısmından sorular sorulmaktadır. Bu noktada önceden belirlenmiş olan bir konu hakkında sorulan sorulara yazılı olarak cevap vermeniz gerekmektedir. Bu kısımdan sizlere 2 adet soru sorulmaktadır. Bu iki soruyu çözmeniz için de sizlere 50 dakika verilmektedir.

TOEFL sınavı uzun süre ülkemizde de PBT olarak yani kağıt ve kalemle uygulanmıştır. Fakat pandemiden sonra ülkemizde bu sistem kaldırılmıştır. Artık çoğu ülkede uygulanmakta olan TOEFL IBT sistemi uygulanmaktadır. IBT ise kağıt ve kalem yerine bilgisayarlar kullanılarak yapılan sınav türüdür. Bu sınav türünde kağıt kalem ile uygulama yapmak yerine bilgisayarlar üzerinden yapılmaktadır. Bu sınavda ise çıkan sorular aşağıdaki şekildedir.

 • İlk olarak okuma becerilerinize bakılmaktadır. Sizlere 3 veya 4 tane akademik makale verilmekte ve bunları okumanız beklenmektedir. Burada 35 ila 55 arasında soru sorulmaktadır. Süre olarak ise 1 saat ile 80 dakika arasında süre verilmektedir.
 • İkinci kısım dinlediğini anlama kısmıdır. Bu noktada sizlere bir ses kaydı dinletilmekte ve bunlar ile ilgili sorular sorulmaktadır. Bu kısımdan da 34 ila 50 arasında soru gelmektedir. Bu kısım için verilen süre ise 1 saat ile 90 dakika arasında farklılık göstermektedir.
 • Bir diğer test edilen bilginiz tabii ki konuşma olmaktadır. Bu kısımda önceden belirlenmiş bir konu hakkında konuşmanız istenmektedir. Bu kısımda da sizlere 6 soru sorulmaktadır. Verilen süre ise 20 dakikadır.
 • Son olarak yazma becerileriniz de test edilenler arasındadır. Sizlerden verilen bir konu hakkında yazı yazmanız beklenmektedir. Buradan da 2 adet soru gelmektedir. 2 Adet soruya yazarak cevap vermeniz için ise verilen süre 50 dakikadır.

TOEFL sınavı görebileceğiniz gibi bu alanda uygulanan en zor sınavlardandır. Her türlü bilginizi test etmek üzerine kuruludur. Bu noktada iyi bir eğitim almadan bu sınavı geçmeniz mümkün değildir. Beşiktaş TOEFL kursu araştırmasının bu kadar çok yapılmasının sebebi de bu sınavın bu kadar komplike bir sınav olmasıdır. Bu noktada profesyonel bir eğitim kurumundan hizmet almanız faydanıza olacaktır.

 

Beşiktaş En İyi TOEFL Kursu

Beşiktaş TOEFL kursu araması yaptığınızda karşınıza çok fazla kurs çıkmaktadır. Bu kurslar arasından iyi bir kursu seçmeniz iyi bir eğitim almanız için önemlidir. Bu noktada tabii ki bir kurs seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Bunlar;

 • Kurs mutlaka bu alanda tecrübeli bir kurs olmalıdır. Uzun süredir hizmet veriyor olmalıdır. TOEFL alanında bilgisi olmayan kursların maalesef sizleri başarıya ulaştırması da mümkün olmamaktadır.
 • Kursun eğitmenleri alanında uzman olmalıdır. Tabii ki tüm öğretmenler bu alanda gerekli eğitimi almış olan, TOEFL hakkında yeterli bilgisi bulunan insanlardan oluşmalıdır. TOEFL sınavı konuşma, yazma, dinleme gibi etkinlikler içerdiğinden tüm bu alanlara hakim bir eğitmen sizlere sunulmalıdır.
 • Kurs gerekli olan her türlü konuda sizlere destek olmalı ve TOEFL sınavı hakkında da yeterince bilgi vermelidir. Bu noktada başvuru gibi konularda da firmanın sizlere yardımcı olması faydanıza olacaktır. TOEFL hakkında bilgili olan kursları tercih etmeniz bu yüzden de iyi olacaktır.
 • Kurs ücretler konusunda da mutlaka uygun fiyatlar ile hizmet sunmalıdır. Mevcut ekonomik koşullarda tabii ki fiyat da önemli kriterlerden birisidir. Bu yüzden mutlaka firma uygun fiyatlar sunmalıdır.
 • Firma sadece ücretler konusunda değil ödemeler konusunda da sizlere gerekli olan desteği sunmalıdır. Bütçenize uygun bir ödeme planını sizlere sunmalıdır.
 • Anlamadığınız konular için kurs sizlere telafi eğitimi sunmalıdır. Konuları tam olarak anlamanızı sağlamalıdır. Eğer sınavdan başarısız olursanız bu noktada da mutlaka sizlere sunduğu ekstra hizmetler olmalıdır.
 • Sizlere gerekli olan kaynakları vermelidir. Sizlerin bu konuda gerekli alıştırmaları yapabilmesini sağlamalıdır. İngilizce öğrenmek için öğrendikleriniz pekiştirmeniz önemlidir.
 • Okuma, okuduğunu anlama, yazma ve konuşma kısımlarında yeteri kadar örnek yapmalı, bu konularda alıştırmalar yapmalıdır. Ders sonrasında da diğer öğrenciler ile konuşabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz alanlar sunmalıdır.

Joker English kursumuz tüm bu unsurlara dikkat ederek hizmet vermektedir. Beşiktaş TOEFL kursu araştırması yaptığınızda ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü hizmeti sizlere sunmaktadır. Sizlerin ilk sınavda başarıya ulaşmasını sağlamak için büyük bir emek göstermektedir.

 

Beşiktaş TOEFL Kursu Ücretleri

Beşiktaş TOEFL kursu ücretleri de tabii ki bu sınava girecek olan adaylar tarafından merak edilmektedir. Bu noktada kurs ücretleri konusunda net bir fiyat verilememektedir. Joker English kursumuz sizlere her zaman en iyi fiyatla en iyi eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Fiyat bilgisi almak istediğinizde firmamız ile iletişime geçmeniz mümkündür. Ekibimiz sizlere fiyat konusunda gerekli olan bilgilendirmeyi sağlayacaktır. Bunun yanında eğitimlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi verecek ve aklınıza takılan bir konu olması durumunda bu konuda da ayrıntılı bilgi sunacaktır. TOEFL kursuna yazılmak istediğinizde mutlaka firmamızla da iletişime geçmenizi öneririz. Hizmetlerimiz ve fiyatlarımız konusunda bilgi vermek isteriz.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir